Historie

Historie klubu Tělovýchovná jednota Sokol Brantice,z.s:

9.července roku 1946 byl oficiálně založen klub „Sportovní klub Brantice“(SK Brantice) s jediným spotem a to kopanou, o který měla zájem parta nadšenců v naši obci. Klub byl přidělen župě „Slezská župa fotbalová ČSF“. Předsedou výboru byl pan Novotný Rudolf ,jednatel Chlachula Marcel, pokladník Grulich Oldřich, účetní Piňos Jindřich. SK Brantice měl 32 členů.
V neděli 12.5.1946 se hrál přípravný zápas SK Brantice – SK Krnov.
Výsledek zápasů 5:4 pro Brantice

Klub má jedno mužstvo mužů, které bylo účastníkem okresního přeboru v kopané do ročníku 2013/2014. Od soutěžního ročníku 2014/2015 hrají muži okresní soutěž. Největšího úspěchu muži dosáhli v osmdesátých letech minulého století a to svou účastí 3x v 1.B třídě krajské soutěže. V poslední účasti této soutěže hráli po sobě 4 soutěžních ročníků a z toho měli možnost 1x postoupit do 1.A třídy krajské soutěže.

Sedmdesátých a osmdesátých letech min.století měl klub dorost, účastníka okresního přeboru. Největší úspěch měl v postupu do 1.A třídy krajské soutěže, ale nakonec se rozhodlo, že se nepostoupí, protože většina dorostenců končí v dorosteneckém věku. V devadesátých letech minulého století zde bylo také mužstvo žáků, hrající okresní přebor v kopané. Po stagnaci mládežnické kopané se podařilo v roce 2012 opět založit mužstvo žáků (přípravky), kteří hrají okresní přebor. Tato péče ve výchově mládeže přináší ovoce.

V devadesátých letech minulého století byl založen tenisový oddíl. Zakladatelem byl Julius Gúth.

Mužstvo mužů a mládeže hraje svá domácí utkání ve sportovním areálu, který má dvě travnatá hřiště (jedno s tribunou),budovou se sociálním zařízením a klubovnou (vybudováno v roce 1984). Tenisté zde mají dva tenisové kurty. Tyto prostory našim sportovcům pronajímá obec.

Název klubu se postupem let vícekrát změnil.
Od roku 2015 jsme spolek s názvem Tělovýchovná jednota Sokol Brantice,z.s.